Myftiu Tërnava priti në takim Abdulaziz Muhamed Kasimin, gazetar nga Arabia Saudite

Prishtinë, 19 qershor 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava priti në takim Abdulaziz Muhamed Kasimin, gazetar nga Arabia Saudite.

Myftiu Tërnava e njohu mysafirin me të arriturat e Kosovës dhe me organizimin e BIRK-ut, si dhe me aktivitetet që i bën në nivel vendi. Myftiu Tërnava po ashtu shprehu falënderime për popullin dhe Mbretërinë Saudite që kanë ndihmuar vazhdimisht në të kaluarën Kosovën dhe që po e ndihmojnë edhe tash në integrimet rajonale dhe ndërkombëtare. Po ashtu Myftiu shfrytëzoi rastin dhe uroi mysafirin njëherësh autorin e librit “14 ditë në Kosovë” i cili do të promovohet sot në Medresenë e Mesme Alaudin në Prishtinë.

Nga ana e tij, mysafiri u nda i kënaqur me pritjen nga Myftiu Tërnava duke çmuar kontributin që po jep Myftiu Tërnava dhe BIRK-u në të mirë të zhvillimeve dhe proceseve pozitive në vend si dhe kulturës në veçanti.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori Simnica priti në takim imamin Remzi ef. Xhaferi

Prishtinë, më 11 gusht 2022 Drejtori i Drejtorisë së Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Is…