Myftiu Tërnava mori pjesë në iftarin e shtruar nga ambasadori i Turqisë Sakar

Prishtinë, 29 maj 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava mori pjesë në iftarin e përbashkët të shtruar nga ambasadori i Turqisë në Kosovë Çağrı Sakar dhe nga organizata “TIKA”. Në iftar ishin edhe përfaqësues të qeverisë së Kosovës, deputetë të parlamentit të Kosovës, ambasadori i SHBA-së Philip Kosnett… Me këtë rast Myftiu Tërnava falënderoi ambasadorin e Turqisë në Kosovë Çağrı Sakar dhe organizatën “TIKA” për iftarin e përbashkët duke e lutur Zotin që t’u japë shëndet dhe sukses në punën e tyre.

Po ashtu në këtë iftar u tha se respektimi i diversitetit dhe bashkëjetesa e harmonishme ndërmjet besimeve fetare janë vlera më e çmuar që ka kultivuar me shekuj populli shqiptar.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës mbajti mbledhjen e radhës

Prishtinë, 26 shtator 2020 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, ka mbajtur sot mbledhje…