Myftiu Tërnava dhe delegacioni i lartë nga qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe vizituan KBI-në e Pejës

Prishtinë,27 shkurt 2020
Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava me bashkëpunëtorë dhe me delegacionin e kryesuar nga Dr. Mirza As Saeg, shef i kabinetit të ministrit të Financave të Emirateve të Bashkuara Arabe( EBA) dhe njëherësh edhe anëtar i fondacionit “Al Maktoum” vizituan Këshillin e BI-së së Pejës dhe disa objekte vakëfore, të ndërtuara nga fondacioni “Al Maktum”. Me këtë rast në pritje të tyre ishte kryetari i KBI-së së Pejës Musli ef Arifi, i cili u dëshiroi mirëseardhje mysafirëve duke i njohur ata me jetën fetare dhe me veprimtarinë që po bëhet nëpër xhami të Pejës dhe falënderoi Myftiun Tërnava dhe EBA- në për investimet që bënë për KBI-në e Pejës. Me këtë rast, po ashtu Myftiu Tërnava falënderoi delegacionit e EBA-së, nëpërmjet dr. Mirza As Saeg, qeverinë dhe popullin e EBA-së për ndihmën që i ka ofruar Kosovës gjatë dhe pas luftës si dhe në lobimin që bën EBA-ja që shteti ynë të njihet edhe më shumë në skenën ndërkombëtare si dhe për integrimin e Kosovës në mekanizma rajonalë dhe në ata ndërkombëtarë. Nga ana e tij, dr. Mirza As Saeg theksoi se ndihet i nderuar nga pritja tepër vëllazërore nga Myftiu Tërnava dhe bashkëpunëtorët e tij duke premtuar se do të ndihmojë edhe për projekte të tjera.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori Simnica priti në takim imamin Remzi ef. Xhaferi

Prishtinë, më 11 gusht 2022 Drejtori i Drejtorisë së Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Is…