Kryetari i Prishtinës, z. Përparim Rama uroi Myftiun Tërnava

Prishtinë, më 27 tetor 2023

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Prishtinës, z. Përparim Rama, i cili shoqërohej nga nënkryetari Alban Zogaj.

Kryetari Rama shfrytëzoi rastin që të uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen e tij edhe për një mandat në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës, duke i dëshiruar kështu punë të mbarë dhe të suksesshme. Ai tha se Komuna e Prishtinës mbetet e përkushtuar që të vazhdojë bashkëpunimin e mirë që ka me Bashkësinë Islame të Kosovës.

Nga ana e tij, Myftiu Tërnava, ndër të tjera falënderoi kryetarin Rama dhe nënkryetarin Zogaj për urimet e tyre, duke rikonfirmuar kështu gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai drejton që të kontribuojnë për qytetarët e këtij vendi, duke shtuar dhe duke vazhduar bashkëpunimin e mirë që ka me të gjithë kryetarët e komunave pa dallim, në funksion të realizimit të kërkesave të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe të besimtarëve të vendit.

Shfaq më shumë në Aktuale

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…