Kryetari i Komunës së Shtimes Naim Ismalji vizitoi Myftiun Tërnava

Prishtinë, 13 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, sot priti në takim kryetarin e Komunës së Shtimes, z. Naim Ismajlin.

Myftiu Tërnava fillimisht i uroi mirëseardhje kryetarit Ismajli, e më pas e njohu atë me punën dhe angazhimet e institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Nga ana e tij, kryetari Ismajli, e falënderoi për pritjen dhe e uroi Myftiun Tërnava për mandatin e ri në krye të BIRK-ut, duke i dëshiruar mbarësi dhe suksese.

Që të dy u pajtuan që edhe më tej të vazhdohet bashkëpunimi ndërmjet BIRK-ut dhe Komunës së Shtimes në të mirë të qytetarëve.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Qendra Islame nga Londra

Prishtinë, më 22 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…