Kryeimami Sahiti vizitoi Qendrën Kulturore İRCİCA

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef.Sahiti, gjatë vizitës së tij zyrtare në Turqi vizitoi Qendrën Kulturore İRCİCA, ku u prit nga zëvendësdrejtori gjeneral, prof. dr. Aboubacar Senghore, ish-ministër i jashtëm i Gambisë.

Kryeimami Sahiti falënderoi z.Senghore për mikpritjen e ngrohtë dhe e njohu për organizimin e jetës fetare në Kosovë.

Nga ana e tij, z Senghore falënderoi kryeimamin Sahiti për vizitën dhe theksoi gadishmërinë e plotë të İRCİCA-s që të bashkëpunoj me Bashkësinë Islame të Kosovës në realizimin e projekteve të përbashkëta.

İRCİCA është organ i organizatës së bashkëpunimit islamik (OİC) me seli në Stamboll.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim, dr. Muhamed Besharin

Prishtinë, më 2 dhjetor 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…