Kryeimami Sahiti takoi imamët e komunitetit boshnjak

Prishtinë, më 30 mars 2022

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef. Sahiti, ka takuar të mërkurën imamët e komunitetit boshnjak të rajonit të Gorës dhe të Prizrenit.

Në këtë takim, i cili u mbajt në ambientet e paraleles së Medresesë “Alauddin” në Prizren, u diskutua për përgatitjet për muajin e bekuar Ramazan.

Kryeimami Sahiti fillimisht uroi imamët për ardhjen e muajit Ramazan, duke porositur ata që të jenë sa më pranë xhematit, gjatë këtij muaji të bekuar.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava po merr pjesë në Konferencën e 14 Ndërkombëtare për dialogun ndërfetar në Doha të Katarit

Prishtinë, më 24 maj 2022 Nën patronazhin e shkëlqesisë së tij, sheikh Khalid bin Khalifa …