Prishtinë, 8 dhjetor 2016
Myftiu  i Republikës së Kosovës Naim ef. Tërnava qëndroi në Kamenicë ku u prit nga kreu komunal Begzat Sinani. Nga ana e tij Myftiu Tërnava  falenderoi kryetarin Sinani për mikëpritjen dhe gatishmërinë dhe  bashkëpunimit  shumë të ngushtë me Këshillin e Bashkësisë Islame në Kamenicë.

Myftiu  Tërnava poashtu falenderoi Kryetarin Sinani për vendimin e Kuvendit Komunal për financimin e shërbimeve fetare të rasteve mortore ngase kjo është një ndihmë e madhe për qytetarët dhe familjet e tyre me rastin e vdekjes e në veçanti kur kemi parasysh edhe gjendjen e vështirë ekonomike në vend.
Kryetari Sinani nga ana tij falenderoi myftiun për vizitën dhe për kontributin e Bashkësisë  Islame për kultivimin e traditës tonë tolerante e civilizuese .
Pas takimit myftiu  Tërnava së bashku me kryetarin Sinani  takoi edhe imamët e Komunës së Kamenicës  në një drekë pune ku  diskutuan për zhvillimet e jetës fetare në  Komunën e Kamenicës dhe për domosdoshmërinë e bashkëpunimit ndërinstitucional. [layerslider id=”14″]

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Hytbeja e Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava, e mbajtur me rastin e festës së Fitër Bajramit

Familja Sot është ditë feste, ditë gëzimi, ditë mëshire e shpërblimi, ngase të gjitha adhu…