Imami Xhelal Kaloshi uroi Myftiun Tërnava

Prishtinë, 05 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, sot priti për urime imamin Xhelal Kaloshi.

Imami Kaloshi uroi Myftiun Tërnava për mandatin e ri dhe luti Zotin që t’i japë bereqet dhe të mira në punën e tij si myfti i Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e xhamisë së Fribourg-ut të Zvicrës

Prishtinë, 07 gusht 2020 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava,…