Sonte, nga Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, është nisur edhe grupi i fundit me besimtarët tanë nga Gjilani dhe Mitrovica drejt vendeve të shenjta.

213 besimtarë nga këto dy komuna plotësuan numrin prej 1576 besimtarëve nga Kosova që këtë vit morën rrugën për ta kryer haxhin.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori Simnica priti në takim imamin Burhan Mustafa

Prishtinë, më 13 qershor 2024Drejtori për Diasporë i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem e…