Myftiu Tërnava priti në takim kandidatin për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Arban Abrashin

Prishtinë, 11 tetor 2017
Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim ef. Tërnava, priti në takim kandidatin për kryetar nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), z.Arban Abrashin. Myftiu Tërnava, pasi u shprehu mirëseardhjen mysafirëve, theksoi se Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës vazhdimisht është e përkushtuar që të jetë në funksion dhe shërbim të qytetarëve për ta ngritur dhe avancuar jetën fetare në tërë vendin. Ai potencoi gjithashtu se BIRK-u do të vazhdojë edhe më të ndikojë për pranim tek ato shtete që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e shtetit tonë dhe për integrimin e Kosovës në mekanizmat rajonalë dhe ndërkombëtarë.
Nga ana e tij, kandidati për kryetar nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), z.Arban Abrashi, falënderoi Myftiun Tërnava për mikpritjen dhe tha se në kuadër të aktiviteteve që ka po mundohet që të jetë zëri i qytetarëve dhe që të japë kontribut për një mirëqenie më të mirë të qytetarëve të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Qendra Islame nga Londra

Prishtinë, më 22 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…