Albin Kurti shtroi iftar për Myftiun Tërnava

Prishtinë, 24 maj 2019
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef.Tërnava, me një pjesë të kabinetit mori pjesë në iftarin që shtroi kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti bashkë me nënkryetarin Besnik Bislimi, sekretaren organizative Vlora Haxhimehmedi, deputeten Albulena Haxhiu, anëtarët e kryesisë Arben Vitia e Ajet Potera dhe drejtoreshën e drejtorisë për Mirëqenie Sociale në Mitrovicë Nazane Kërveshi.
Në atmosferën miqësore të iftarit u diskutua për bekimin e madh që është bashkëpunimi mes traditave, kulturave e feve të ndryshme te shqiptarët. Mesazhi i ramazanit, ai i vetëpërmbajtjes, i të qëndruarit bashkë me komunitetin, në solidaritet e në punë, në gëzime e sfida.
Myftiu Tërnava falënderoi kryetarin Kurti për iftarin dhe respektin që i bëhet BIRK-ut duke e lutur Zotin për mirëqenie të gjithëmbarshme të kombit tonë dhe tërë njerëzimit.
Kryetari Kurti e Myftiu Tërnava, uruan për një Ramazan e agjërim të mbarë në këto ditë të mbetura.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …