Ballina Lajme Një hektar tokë lihen vakëf për Bashkësinë Islame

Një hektar tokë lihen vakëf për Bashkësinë Islame

Prishtinë, 14 janar
Vëllezërit Xhemajl dhe Skënder Bytyçi  nga Kravasari i  komunës së Malishevës kanë dhuruar një hektar tokë si vakëf për Bashkësinë Islame të Kosovës. Dhurimi zyrtarisht është bërë sot në zyrat e Këshillit të BI-së në Malishevë. Me këtë rast, kryetrari i KBI-së së Malishevës ka shprehur falënderime për vakëflënësit duke lutur Allahun xh.sh. që kjo dhuratë me vlera të larta të pranohet si sadaka e rrjedhshme (sadakatul xharije) për ta dhe familjet e tyre.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim ambasadoren e Francës Marie-Christine Butel

Prishtinë, 20 janar 2020 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava …