Ballina Lajme Myftiu Tërnava u prit në takim nga kryetari i Skenderajt z. Bekim Jashari

Myftiu Tërnava u prit në takim nga kryetari i Skenderajt z. Bekim Jashari

Prishtinë, 15  shkurt 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga një pjesë e kabinetit të tij, sot, qëndroi për vizitë në komunën e Skenderajt, në të cilën u prit nga kryetari i kësaj komune z. Bekim Jashari.

Myftiu Tërnava fillimisht e falënderoi për pritjen, e më pas e përgëzoi atë për punën e tij në komunën e Skenderajt. Ai gjithashtu e falënderoi kryetarin Jashari për bashkëpunimin e thellë dhe kooperimin që e kanë me Këshillin e Bashkësisë Islame të Skenderajt.

Myftiu Tërnava e uroi kryetarin Jashari për përvjetorin e njëmbëdhjetë të Pavarësisë së Kosovës, duke kujtuar sakrificat e gjithë dëshmorëve për këtë ditë, si dhe në veçanti kontributin e familjes Jashari.

Nga ana e tij, kryetari Jashari, e falënderoi Myftiun Tërnava për vizitën, si dhe premtoi thellimin e bashkëpunimit me Bashkësinë Islame të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Konferenca Ndërkombëtare për Paqe dhe Solidaritet në Paris

Prishtinë, 17 shtator 2019 Sot filloi punën Konferenca Ndërkombëtare për Paqe dhe Solidari…