Myftiu u prit nga kryetari i shoqatës bamirëse “Dubai Charity”, dr. Ahmed Mismar

Dubai, 7 shkurt 2019

Gjatë qëndrimit në Emiratet e Bashkuara Arabe Myftiu Naim ef. Tërnava i shoqëruar nga ndihmës sekretari i BIK-ut, Rexhep ef. Luma dhe shefi i kabinetit Besim ef. Mehmeti, vizitoi të enjten Shoqatën bamirëse “Dubai Charity” në selinë e saj në Dubai. Aty Myftiu u prit nga kryetari dr. z. Ahmed Mismar.

Myftiu falënderoi nikoqirin për mikpritjen si dhe njohu nikoqirin për ecurinë e projekteve të ndryshme të BIK në Kosovë, duke falënderuar për përkrahjen e ofruar BIK.

Të dy palët biseduan për bashkëpunim në realizimin e projekteve të ndryshme të BIK-ut dhe u dakorduan për zgjerimin e bashkëpunimit në fusha të ndryshme.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori për diasporë Ekrem Simnica priti në takim Xheladin Leka imam në Zvicërr

Më 22 shkurt Drejtori për diasporë në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Mr. Ekrem S…