Kryetari i Malishevës Ragip Begaj vizitoi Myftiun Tërnava

Prishtinë, 31 tetor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn dhe kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Islame të Malishevës, Xhevat Kryeziun.

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, në emër të Komunës së Malishevës i uroi Myftiut Tërnava për zgjedhjen në krye të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës, duke shprehur bindjen se Komuna e Malishevës sikurse edhe më parë do të ketë marrëdhënie dhe bashkëpunim të mirë me Bashkësinë Islame të Kosovës për të mirën e qytetarëve të vendit.

Myftiu Tërnava falënderoi kryetarin Ragip Begaj për vizitën dhe shprehu gatishmërinë që bashkërisht të punojnë për t’i çuar proceset përpara.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Kryesia e Bashkësisë Islame mbajti mbledhjen e rregullt

Prishtinë, 4 mars 2021 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, në vazhdën e aktiviteteve t…