Bashkėsia Islame e Kosovės

Ajet kuranor:

4:119. Do t’i shmangė (nga e vėrteta), do t’i bėjė tė shpresojnė nė gjėra tė kota; do t’i urdhėroj dhe ata do tė shqyejnė veshėt e bagėtive; do ti urdhėroj dhe ata do tė shėmtojnė krijesat e All-llahut. E kush e bėn mik djallin, e jo All-llahun, ai ka dėshtuar sheshazi.

Vërejtje! Jeni duke shfletuar verzionin e vjetër të websajtit.
Kaloni nė verzionin e ri, duke klikuar KĖTU!

 

Dhuratė pėr pėrsonat e verbėr Kur'ani Shqip nė Alfabetin e BrajlitDhuratė pėr pėrsonat e verbėr Kur\'ani Shqip nė Alfabetin e Brajlit . ...
Guest -
2013-02-20 12:45:34
Ndihmohen nxėnėsit me rastin e 5 vjetorit tė Pavarsisė nga Shoqata BEREQETIDhuratė pėr pėrsonat e verbėr Kur\'ani Shqip nė Alfabetin e Brajlit . ...
Guest - Intervista e tjera
2013-02-20 12:42:23
Impresionet e Hoxhallarėve nga trajnimi nė KatarImpresionet e Hoxhallarėve nga trajnimi nė Katar...
Guest - Intervista e tjera
2013-02-06 12:29:41
Takim special me dijetarin e madh Jusuf el KardaviTakim special me dijetarin e madh Jusuf el Kardavi...
Guest - Intervista e tjera
2013-02-06 12:27:37
Ndihmohen banorėt e veriut tė Shqipėrisė nga shoqata Bereqetishoqata, bereqeti...
Guest - Intervista e tjera
2013-01-25 23:35:06
Urimi i Myftiut me rastin e festės sė Kurban-Bajramit 2012Urimi i Myftiut me rastin e festės sė Kurban-Bajramit 2012, mė datė 25...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-25 11:00:46
Shoqata Bereqeti ndihmon familjet nė nevojėReportazh i RTK-sė pėr aktivitet tė shoqatės Bereqeti...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-23 11:02:58
22.10.2012 -Deklaratė e Myftiut pėr Kurban-BajraminDeklaratė e Myftiut pėr Kurban-Bajramin dhėnė RTK-sė me 22.10.2012...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-22 15:00:43
Fjala e Kryministrit BerishaFjala e Kryministrit Berisha nė Konferencė...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-22 14:59:31
Fjala e Myftiut tė Shqipėrisė nė KonferencėFjala e Myftiut tė Shqipėrisė nė Konferencė...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-22 14:58:18
Fjala e Myftiut nė KonferencėFjala e Myftiut nė konferencė dyditore “Kontributi i prijėsve mysliman...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-12 13:11:40
Myftiu mysafire ne InteraktivInteraktiv, 9 tetor 2012...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-10 12:16:04
Ndihmat pėr SirinėArrijnė ndihmat e popullit kosovar pėr refugjatėt sirian nė Turqi...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-05 09:36:14
100-vjetori i pavarėsisėPersonalitet shqiptare tė besimit Islam kanė luajtur njė rol shumė tė ...
Guest - Intervista e tjera
2012-10-01 13:23:46
Urimi i Myftiut pėr Fitėr-BajramUrimi i Myftiut pėr Fitėr-Bajram- 18 gusht 2012...
Guest - Intervista e tjera
2012-08-18 11:05:53
Emisioni Drejperdrejt me Myftiun e KosovesEmision me Myftiun e Kosovės, Mr. Naim Tėrnava. Tema: Vlera e Natės sė...
Guest - Dokumentar
2012-08-15 16:03:49
Emisioni 16- Bedri dhe MekaCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-08 16:48:06
Emisioni 15- Politika ne IslamCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-07 17:04:21
Ders pėr rėndėsinė e ndėrtimit tė xhamiaveAhmet ef. Sadriu, ders kushtuar rėndėsisė sė ndėrtimit tė xhamive. Xha...
Guest - Derse
2012-08-07 11:05:55
Emisioni 14- Bota tjetėrCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-07 00:26:39
Emisioni 13- PendimiCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-06 17:27:01
Emisioni 12- Aborti dhe vetvrasjaCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-06 17:24:55
Emisioni 11- Respekti ndaj prinderėveCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-05 16:36:21
Emisioni 10- Rinia dhe dukuritė negativeCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-05 16:32:37
Emisioni 9- Duaja dhe lutjetCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-04 15:06:46
Emisioni 8- Besimi dhe besimtariCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-08-04 15:03:51
Emisioni 7- Feja dhe shkencaCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-07-31 17:29:24
Hytbe e Myftiut mbajtur nė Xhaminė e BatllavėsHytbe nga Myftiu i Kosovės, mbajtur nė Xhaminė e Batllavės, kushtuar r...
Guest - Hutbe
2012-07-30 21:01:19
Emisioni 6- E lejuara dhe e ndaluaraCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit....
Guest - Dokumentar
2012-07-29 17:55:22
Emisioni 5- Arti i KomunikimitCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit....
Guest - Dokumentar
2012-07-28 20:38:54
Emisioni 4- Madhėshtia e ZotitCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-07-27 18:37:56
Emisioni 3- NamaziCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-07-27 03:04:03
Emisioni 2 -Kurani udhėrrefyesCikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė muajit tė Ramazanit...
Guest - Dokumentar
2012-07-26 15:27:54
Emisioni 1- Agjerimi, muaji i RamazanitBashkėsia Islame e Kosovės-Cikli i veēantė i emisioneve fetare gjatė m...
Guest - Dokumentar
2012-07-26 13:11:16
Hytbeja e Ramazanit -2012Hytbeja e Myftiut te Kosoves Mr. Naim Ternava per Ramazanin 2012...
Guest - Hutbe
2012-07-20 16:18:05
Urimi pėr Ramazanin 2012Mesazh urimi i Myftiut Tėrnava pėr Ramazanin 2012...
Guest - Intervista e tjera
2012-07-19 11:35:00
Ndihmė pėr refugjatėt sirianVideo promovuese pėr aksionin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės nė ndihmė...
Guest - Intervista e tjera
2012-07-04 11:21:51
Zbulohet ēeshmja e xhamisė Junus EfendiReportazh i RTK-sė pėr gjetjen e kroit-ēeshmės sė xhamisė "Junus Efend...
Guest - Intervista e tjera
2012-05-03 11:23:45
Dokumentar: Shpresimi i NDSH-sė Sadri ef. PrestreshiDokumentar pėr Mulla Sadri ef. Prestreshi...
Guest - Dokumentar
2012-04-26 10:01:58
Intervista e Myftiut per RTKIntervista e Myftiut per RTK- Emisioni "Aktualitet" me 25 mars 2012...
Guest - Intervista e tjera
2012-03-28 00:18:32
Myftiu Tėrnava u dekorua me ēmimin ndėrkombėtar tė DubaitReportazh i RTK-se per viziten e Myftiut te Kosoves ne Dubai...
Guest - Intervista e tjera
2012-03-04 12:43:56
Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011...
Guest - Hutbe
2011-11-23 13:39:39
Driton Arifi -Ligjėratė me rastin e Kurban-Bajramit 2011Driton Arifi -Ligjėratė me rastin e Kurban-Bajramit 2011...
Guest - Derse
2011-11-23 13:38:24
Ligjėrata e prof. Resul efendi Rexhepit pėr Kurban-Bajram 2011Ligjėrata e prof. Resul efendi Rexhepit pėr Kurban-Bajram 2011...
Guest - Derse
2011-11-23 13:37:26
Intervistaintervista e Myftiut per RTK...
Guest - Intervista e tjera
2011-11-23 13:35:55
Bik-u pret kurbane pėr banorėt nė Tropoj dhe KukėsBik-u pret kurbane pėr banorėt nė Tropoj dhe Kukės...
Guest - Intervista e tjera
2011-11-10 10:24:34
Urimi pėr Kurban-Bajram 2011Urimi pėr Kurban-Bajram 2011 nga prof. Dr. Fahrush Rexhepi- zv.kryetar...
Guest - Intervista e tjera
2011-11-05 12:38:56
Buzėqesh ti qė tė gėzohemi neKronikė e RTK-sė pėr Programin kulturoro-artistik nga Medreseja e Mesm...
Guest - Intervista e tjera
2011-11-05 09:18:39
Xhemati i Michigan-it ndihmon familjen ZymberiXhemati i Michigan-it ndihmon familjen Zymberi- reportazh i RTK-se...
Guest - Intervista e tjera
2011-09-26 13:48:18
Ligjeratė nga Mulla Bahri ef. Sejdiu nė Fitėr-BajramLigjeratė nga Mulla Bahri ef. Sejdiu nė Fitėr-Bajram 2011...
Guest - Derse
2011-09-12 08:39:27
Ligjeratė nga prof. Dr. Fahrush Rexhepi nė Fitėr-BajramLigjeratė nga prof. Dr. Fahrush Rexhepi nė Fitėr-Bajram 2011...
Guest - Derse
2011-09-12 08:38:21
Dersi i Myftiut Tėrnava nė MushnikovėDersi i Myftiut Tėrnava nė Mushnikovė (Prizren) -Ramazan 2011...
Guest - Derse
2011-08-25 14:03:57
Ders nga Sabri ef. BajgoraDers nga Sabri ef. Bajgora...
Guest - Derse
2011-08-25 14:02:47
Hytbeja e Myftiut Ternava me 19.08.2011Hytbeja e Myftiut Ternava me 19.08.2011 ne Prishtine, Xhamia e Dardani...
Guest - Hutbe
2011-08-19 21:17:38
Ders nga prof. Dr. Qazim QazimiDers nga prof. Dr. Qazim Qazimi mbajtur ne xhamine e Carshise ne Vusht...
Guest - Derse
2011-08-17 16:14:29
Ders i Myftiut Mr. Naim Ternava ne RahovecDers i Myftiut Mr. Naim Ternava ne xhamine e Carshise ne Rahovec mbajt...
Guest - Derse
2011-08-08 12:51:38
Urimi i Ramazanit- 2011Urimi i Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava, per fillim...
Guest - Intervista e tjera
2011-07-31 09:05:07
Myftiu i Kosovės, Mr. Naim Tėrnva nė emisionin Drejtperdrejt tė RTK-sėMyftiu i Kosovės, Mr. Naim Tėrnva nė intervistė pėr RTK-nė, mė 30 qers...
Guest - Intervista e tjera
2011-07-02 22:30:05
Pėrvjetori i 25-tė i revistes Dituria islameKronikė e RTK-sė pėr shėnimin e pėrvjetorit 25-tė tė revistės Dituria ...
Guest - Intervista e tjera
2011-06-23 08:15:32
Fjala e Myftiut pėr MevludinFjala e Myftiut me rastin e manifestimit te Mevludit...
Guest - Derse
2011-02-15 14:06:07
Myderriz Hasan ef. NahiDokumentar per jeten dhe vepren e Hasan ef. Nahit...
Guest - Dokumentar
2011-02-07 11:52:57
Falja e namazitMenyra e faljes se namazit...
Guest - Dokumentar
2011-01-05 13:02:51
Nexhmi Maksuti -DersNexhmi Maksuti -Ders me rastin e manifestimit te Kurban-Bajramit 2010...
Guest - Derse
2010-12-03 11:44:44
Ekrem Simnica -DersEkrem Simnica -Ders me rastin e manifestimit te Kurban-Bajramit 2010...
Guest - Derse
2010-12-03 11:43:35
Myftiu Ternava organizoi pritje tradicionale pėr Kurban BajramMyftiu Ternava organizoi pritje tradicionale pėr Kurban Bajram 2010 ne...
Guest - Intervista e tjera
2010-11-30 08:47:30
Kurban Bajrami nė KosovėReportazh nga Zeri i Amerikes...
Guest - Intervista e tjera
2010-11-30 08:45:15
Hytbeja e Kurban-BajramitHytbeja e Kurban-Bajramit 2010 mbajtur nga Myftiu i Republikes se Koso...
Guest - Hutbe
2010-11-24 11:40:37
Urimi i Myftiut per Kurban-Bajramin 2010Urimi i Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava per Kurban-...
Guest - Intervista e tjera
2010-11-15 13:28:36
Myftiu Ternava kthehet nga BrukseliMyftiu i Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava kthehet nga vizita qe...
Guest - Intervista e tjera
2010-11-01 11:30:21
Ramazani, dikur dhe sotRamazani, dikur dhe sot- Dokumentar...
Guest - Dokumentar
2010-10-27 11:20:06
Fjala e Myftiut ne inaugurimin e Katedrales ne PrishtineFjala e Myftiut ne inaugurimin e Katedrales ne Prishtine me 05.09.2010...
Guest - Intervista e tjera
2010-10-06 14:16:21
Nė shoqėrim tė haxhinjve kosovarė -p1Dokumentari kushtuar haxhit 'Nė shoqėrim tė haxhinjve kosovarė'...
Guest - Dokumentar
2010-09-27 04:57:21
Nė shoqėrim tė haxhinjve kosovarė -p2Dokumentari kushtuar haxhit 'Nė shoqėrim tė haxhinjve kosovarė'...
Guest - Dokumentar
2010-09-27 04:55:25
Haxhi 2010 -PromoHaxhi 2010...
Guest - Intervista e tjera
2010-09-24 12:03:08
Okteti Plus - SupplicationOkteti Plus - Supplication- Programi Festiv pėr Fiter-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:12:52
Zgjohu Ymet -Xhelal KaloshiZgjohu Ymet -Xhelal Kaloshi- Programi Festiv pėr Fiter-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:11:22
Violeta Kukaj Retkoceri- O Allah!Violeta Kukaj Retkoceri- O Allah!- Programi Festiv per Fiter-Bajram 20...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:10:30
Pendimi -Andin RadobravaPendimi -Andin Radobrava- Programi Festiv pėr Fiter-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:09:26
Mirush Kabashi - U nda HėnaMirush Kabashi - U nda Hėna- Programi Festiv pėr Fiter-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:08:21
E Hėnė - Fatmir SpahiuE Hėnė - Fatmir Spahiu- Programi Festiv pėr Fitėr-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:07:17
Rrezarta Smajli -Every Night and Every DayRrezarta Smajli -Every Night and Every Day- ne Programin Festiv per Fi...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:05:30
Jam dėshmitar -Basri LushtakuJam dėshmitar -Basri Lushtaku- Programi Festiv per Fiter-Bajram 2010...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:03:34
Kenge per NenenKenge per Nenen nga Shyhrete Behluli me rastine e Programit Festiv...
Guest - Ilahi
2010-09-24 07:01:43
Ilahi nga Kori i Medresese AlauddinKori i vajzave...
Guest - Ilahi
2010-09-24 06:59:36
Drejtperdrejt- Me Myftiun e Republikes se KosovesDrejtperdrejt- Me Myftiun e Republikes se Kosoves Mr. Naim Ternava...
Guest - Intervista e tjera
2010-09-21 11:05:41
Ilahi nga Kori i Medresese kenduar me rastin e Programit Festiv per Fiter-Bajram te organizuar nga Bashkesia Islame e Republikes se Kosoves.Ilahi nga Kori i Medresese kenduar me rastin e Programit Festiv per Fi...
Guest - Ilahi
2010-09-21 11:01:11
Fjala e Myftiut Ternava me rastin e programit festiv per Fiter-Bajram 2010.Fjala e Myftiut te Republikes se Kosoves Mr. Naim Ternava me rastin e ...
Guest - Intervista e tjera
2010-09-21 10:58:19
Ders nga Dr. Adnan AhmetiDers nga Dr. Adnan Ahmeti mbajtru me rastin e manifestimit te Fiter-Ba...
Guest - Derse
2010-09-16 06:42:06
Hutbeja e Fiter-Bajramit 2010Hutbeja e Fiter-Bajramit 2010 mbajtur nga Myftiu i Republikes se Kosov...
Guest - Hutbe
2010-09-15 07:31:33
Ders nga Mr. Ragmi DestaniDers nga Mr. Ragmi Destani mbajtru me rastin e manifestimit te Fiter-B...
Guest - Derse
2010-09-14 15:48:15
Urimi i Myftiut te Kosoves Mr. Naim Ternava me rastin e Fiter-BajramitUrimi i Myftiut te Kosoves Mr. Naim Ternava me rastin e Fiter-Bajramit...
Guest - Intervista e tjera
2010-09-08 10:46:58
Hytbe e xhumasė e mbajtur nga Myftiu i KosovėsHytbe e xhumasė e mbajtur nga Myftiu i Kosovės, mr. Naim Tėrnava mė 2...
Guest - Hutbe
2010-08-30 13:00:07
Ders nga Sabri ef. BajgoraDers i mbajtur mė 25 gusht 2010, para namazit te teravive, nga kryeima...
Guest - Derse
2010-08-26 12:15:25
Hutbe nga Jakup ef. ĒunakuHytbe e xhumasė e mbajtur mė 20 gusht 2010, nga Jakup ef. Ēunaku, nė x...
Guest - Hutbe
2010-08-26 12:13:54
Vizita e Ministrit Lutfi HaziriKonferenca me rastin e vizites se Ministrit Lutfi Haziri me 16.08.2010...
Guest - Intervista e tjera
2010-08-16 12:29:31
Konferenca me rastin e vizites se KryeministritKonferenca me rastin e vizites se Kryeministrit Thaci bere Kryesise se...
Guest - Intervista e tjera
2010-08-13 11:52:08
Hayrettin Özturk - Kendim nga KuraniHayrettin Özturk - Kendim nga Kurani me rastin e Mbremjes Kuranore te ...
Guest - Kuran
2010-08-13 11:50:18
Hakim ef. Ilazi- Kendim nga KuraniKendim kurani nga Hakim ef. Ilazi me rastin e mbremjes kuranore mbajtu...
Guest - Kuran
2010-08-13 11:48:03
Fatih Aksay-Lexim nga KuraniFatih Aksay - Kendim nga Kurani me rastin e Mbremjes Kuranore te mbajt...
Guest - Kuran
2010-08-13 11:46:44
Xhelal Kajoshi- Lexim nga KuraniKendim kurani nga Hakim ef. Ilazi me rastin e mbremjes kuranore mbajtu...
Guest - Kuran
2010-08-13 11:44:20
Urimi i Myftiut per muajin RamazanUrimi i Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava me rastin e...
Guest - Intervista e tjera
2010-08-10 10:16:24
RamazaniIlahi nga Pro Band dhe Sallah Feta...
Guest - Ilahi
2010-08-10 06:57:18
Myftiu Tėrnava mbajti konferencėn pėr shtypKomplet konferenca e Myftiut Ternava per shtyp mbi shamine...
Guest - Intervista e tjera
2010-06-30 16:29:13
Fjala e MyftiutFjala e myftiut tė Kosovės, Mr. Naim Tėrnava nė Akademinė pėrkujtimore...
Guest - Intervista e tjera
2010-05-21 06:45:29
Pėrfundon takimi i liderėve fetar islamė...
Guest - Intervista e tjera
2010-05-14 10:42:48
المساجد في كوسوفا -Xhamite ne Kosove...
Guest - Dokumentar
2010-05-09 13:33:54
أنشطة الإتحاد الإسلامي في جمهورية كوسوفا- Aktivitetet e BI...
Guest - Dokumentar
2010-05-09 13:32:26
MevludiPjese nga Mevludi i Tahir efendi Popoves, kenduar me rastine e datelin...
Guest - Ilahi
2010-04-02 08:43:50
Rikujtimi i Shėmbėlltyrės sė Muhamedit a.s.Fjala e Myftiu tė Kosovės, nė manifestimin “Muhamedi a.s., shėmbėlltyr...
Guest - Derse
2010-03-30 08:25:19
Zona B- Me Myftiun Mr. Naim Ternava...
Guest - Intervista e tjera
2010-03-08 10:25:22
Kontribut i xhematit ne asksionin per Veriun e ShqiperiseXhematlinjė e Xhamisė Pirinazi kontribuojnė financiarisht nė aksion pė...
Guest - Intervista e tjera
2010-01-27 10:15:42
Hutbe per ndihme zonave te permbytura ne Veriun e ShqiperiseSallah ef. Feta imam nė xhaminė Pirinazi hytbe kushtuar ndihmės zonave...
Guest - Hutbe
2010-01-27 10:06:36
Myftiu Naim Tėrnava pėr pėrmbytjet nė Veriun e ShqipėrisėMyftiu Naim Tėrnava pėr pėrmbytjet nė Veriun e Shqipėrisė – Apel (15 j...
Guest - Intervista e tjera
2010-01-22 12:44:39
Manifestimi i Fiter Bajramit 2009Manifestimi i Fiter Bajramit 2009 emituar drejtperdrejt nga RTK...
Guest - Intervista e tjera
2009-10-02 14:31:40
Hytbeja e Myftiut Ternava per Fiter-BajramHytbeja e Myftiut Ternava per Fiter-Bajram...
Guest - Hutbe
2009-09-25 10:36:09
Urimi i Myftiut per Fiter-Bajram 2009Urimi i Myftiut per Fiter-Bajram 2009...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-25 10:35:37
Fjalimi i Myftiut Ternava me rastin e vizites se Keshillit te BI ne PresheveFjalimi i Myftiut Ternava me rastin e vizites se Keshillit te BI ne Pr...
Guest - Derse
2009-09-19 10:26:31
SpecialeInterviste e Myftiut Ternava ne RTK, emisioni Speciale...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-17 23:23:47
Ilahi nga Kori i Medresese AlauddinIlahi nga Kori i Medresese Alauddin me rastin e iftarit te organizuar ...
Guest - Ilahi
2009-09-17 23:22:10
Ilahi nga kori i Medresese me rastin e iftarit te pergatitur nga Departamenti i GraveIlahi nga kori i Medresese ...
Guest - Ilahi
2009-09-17 23:21:23
Shyhrete Behluli me rastin e iftarit te shtruar nga Departamenti i Grave te BIShyhrete Behluli me rastin e iftarit te shtruar nga Departamenti i Gra...
Guest - Ilahi
2009-09-17 23:20:38
Kendim Kurani me rastin e iftarit te organizuar nga Departamenti i graveIftar i organizuar nga Departamenti i Grave te BI...
Guest - Kuran
2009-09-17 23:18:47
Mbremje kuranore- PrizrenLexues: Hakim Ilazi...
Guest - Kuran
2009-09-17 01:45:56
Mbremje kuranore- Prizren...
Guest - Kuran
2009-09-17 01:44:36
Mbremje kuranore- PrizrenMbremje kuranore- Prizren me 19 gusht 2009. Lexuesi: Hfz. Rebi ef. Ome...
Guest - Kuran
2009-09-17 01:43:43
Mbremje kuranore- Prizren...
Guest - Kuran
2009-09-17 01:42:10
Mbremje kuranore- Prizren, hfz. Safet HoxhaMbremje kuranore- Prizren, Lexuesi: Hfz. Safet Hoxha...
Guest - Kuran
2009-09-17 01:37:24
Mbremje kuranore...
Guest - Kuran
2009-09-15 23:16:21
Ders nga haxhi Resul ef. Rexhepi ne Xhamin e Carshise ne Vushtrri...
Guest - Derse
2009-09-08 15:48:20
Fjalimi i Myftiut Ternava me rastin e restaurimit te Xhamise RamadanijeFjalimi i Myftiut Ternava me rastin e restaurimit te Xhamise Ramadanij...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-03 14:23:32
Xhamia e Llapit restaurohetXhamia e Llapit restaurohet pas nje dekade...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-03 14:15:55
Restaurohet Xhamia e LLapitPas nje dekade Prishtine u rikthye nje xhami monumentale. Per me teper...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-03 14:14:30
Interviste me muftiun TernavaKryetari i Bashkesise Islame te Kosoves, myftiu Naim Tenava...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-03 14:09:17
Behxhet Pacolli me rastin e restaurimit te Xhamise Ramadanije ne PrishtineBehxhet Pacolli me rastin e restaurimit te Xhamise Ramadanije ne Prish...
Guest - Intervista e tjera
2009-09-03 14:08:33
Ders nga Hajrullah ef. HoxhaLigjerate nga hoxhe Hajrullah Hoxha mbajtur ne Xhamine e Carshise...
Guest - Derse
2009-08-27 16:29:29
Intervista e Myftiut Mr. Naim TernavaIntervista e Myftiut Mr. Naim Ternava dhene radio-televizionit publik ...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-23 14:58:49
Urimi i Myftiut per RamazanUrimi i Myftiut per Ramazanin 2009...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-20 15:04:01
Fjalimet e Myftiut te Kosoves dhe Reisit te BosnjesFjalimet e Myftiut te Kosoves, Mr. Naim Ternava dhe Reisu-l-ulemas se ...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-15 14:24:29
Perfundimi i vizites...Reportazh nga Klan Kosova TV, per perfundimin e vizites se Mustafa Cer...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-14 14:11:47
Vizita e Reisu-l-Ulemas te Bosnjes dhe Hercegovines ne KosoveVizita e Reisu-l-Ulemas te Bosnjes dhe Hercegovines ne Kosove, reporta...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-13 13:59:17
Nenshkruhet Memorandum Mirekuptimi mes bashkesive islameNenshkruhet Memorandum Mirekuptimi mes bashkesive islame te Kosoves dh...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-12 11:19:29
Vizita e Reisu-l-Ulema te Bosnjes dhe Hercogovines, Mustafa Cerić ne KosoveVizita e Reisu-l-Ulema-sĆ« tĆ« BosnjĆ«s dhe HercogovinĆ«s, Mustafa Cer...
Guest - Intervista e tjera
2009-08-12 11:18:43
Hytbe e Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava me rastin e hapjes se xhamise se re ne lagjen Kodra e TrimaveHytbe e Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava me rastin e...
Guest - Hutbe
2009-07-14 09:16:14
Medreseja- Konkursi per pranimin e nxenesve ne vitin shkollor 2009-2010Medreseja- Konkursi per pranimin e nxenesve ne vitin shkollor 2009-201...
Guest - Intervista e tjera
2009-06-24 14:21:37
Sherif AhmetiDokumentar per Sherif Ahmetin...
Guest - Dokumentar
2009-05-09 21:17:54
Myftiu Tėrnava -LonderFjalim i Myftiut Mr. Naim Tėrnava gjatė njė vizite nė Londer...
Guest - Intervista e tjera
2009-04-08 11:19:18
Vizita ne AnkaraTrajnimi i personelit dhe nepunesve te Bashkesise Islame te Kosoves ne...
Guest - Intervista e tjera
2009-04-01 13:49:37
Bashkesia Islame e Kosoves organizon pritje per lideret kosovarBashkesia Islame e Kosoves organizon pritje per lideret, personalitet ...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-09 17:38:50
Prerja (therja) e kurbanaveOrganizimi i prerjes se kurbaneve ne Kosove me rastin e Kurban-Bajrami...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-09 17:19:52
Manifestimi i Kurban-BajramitManifestimi i Kurban-Bajramit 2008 ne Kosove. Reportazh nga lajmet qen...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-09 16:56:34
Kronika per Kurban-Bajramin ne KosoveKronika per Kurban-Bajramin ne Kosove nga televizioni KTV...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-09 16:53:47
Sulmi ndaj Xhabir HamititReportazh nga RTK ne lajmet qendrore lidhur me sulmin e bere ndaj Xhab...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-07 19:48:11
Urimi i Myftiut per Kurban-Bajram '08Urimi i Myftiut te Kosoves, Mr. Naim Ternava per Kurban-Bajram me date...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-07 15:54:04
Bajrami ne KosoveBesimtaret myslimane ne Kosove festuan Bajramin, me urimet per paqe et...
Guest - Intervista e tjera
2008-12-05 09:11:51
Falja e namazitFalja e namazit te jacise ne xhamine ...
Guest - Kuran
2008-11-15 21:35:41
Intervistė e Myftiut Mr. Naim Tėrnava nė RTKIntervistė e Myftiut Mr. Naim Tėrnava nė RTK nė emisionin AKTUALITETE...
Guest - Intervista e tjera
2008-10-28 11:13:38
El-Kehf -ShurejmNamaz...
Guest - Kuran
2008-10-26 23:20:50
Surja El-Kasas 73 deri 88- Shurejmnamaz...
Guest - Kuran
2008-10-26 23:17:44
Cevat Faruki...
Guest - Kuran
2008-10-26 23:10:46
cevat farukikuran lexim, imitues i Abdulbasitit...
Guest - Kuran
2008-10-26 23:08:30
Xhevat Farukikuran lexim, imitues i Abdulbasitit...
Guest - Kuran
2008-10-26 23:03:28
Cevahir Faruki- el-Enbijasureja el-Enbija...
Guest - Kuran
2008-10-26 22:59:59
Keramat Ali Naimi - ed-DuhaSUBHANALLAH ALHAMDULILLAH ALLAAHU AKBAR!!! BEAUTIFUL RECITATION!...
Guest - Kuran
2008-10-26 22:50:01
Kuran- et-TinLexim i mrekullueshem...
Guest - Kuran
2008-10-26 22:46:44
World's Best Quran RecitationPerformed by Mr.Amin Pouya, Iran at the International Quran Competitio...
Guest - Kuran
2008-10-26 22:39:57
Abdul Basit, et-TahrimMashallah! Beautiful recitation....
Guest - Kuran
2008-10-26 22:30:22
Abdul Basit - Sureja el-HakkahLexim i mrekullueshem nga AbdulBasit...
Guest - Kuran
2008-10-26 22:08:53
Abdul Basit- El-HixhrAbdul Basit kėndon nga Kurani disa ajete prej sures El-Hixhr....
Guest - Kuran
2008-10-26 22:05:06
Kurani te shqiptaretEmision dokumentar per Kuranin dhe perkthimet e tij ne gjuhen shqipe...
Guest - Dokumentar
2008-10-20 12:35:13
Ligjerata e H. Resul Rexhepit per Fiter-Bajram 2008Ligjerata e H. Resul Rexhepit mbajtur ne xhamine ...
Guest - Derse
2008-10-16 09:21:17
Intervista e Myftiut ne VOAIntervista e Myftiut ne VOA...
Guest - Intervista e tjera
2008-10-10 18:24:58
Takimi i Myftiut Mr. Naim Ternava me mbretin e Arabise SauditeTakimi i Myftiut te Republikes se Kosoves, Mr. Naim Ternava me mbretin...
Guest - Intervista e tjera
2008-10-10 12:02:25
Grand Mufti Of Kosovo, Shaykh Naim Ternava's Speach at Yale UniversityGrand Mufti Of Kosovo, Shaykh Naim Ternava's Speach at Yale University...
Guest - Intervista e tjera
2008-10-09 23:03:15
Ligjerata e Kasim Gergurit me rastin e festimit te Fiter-Bajramit 2008Ligjerata ( dersi) e Kasim Gergurit me rastin e festimit te Fiter-Bajr...
Guest - Derse
2008-10-07 11:21:31
Hytbeja e Myftiut me rastin e Fiter-Bajramit 2008Hytbeja e Myftiut te Kosoves Mr. Naim Ternava e mbajtur ne xhamine Sul...
Guest - Hutbe
2008-10-03 18:17:21
Urimi i Myfitut per Fiter-Bajramin 2008Urimi i Myftiut, Mr. Naim Ternava me rastin festes se Fiter-Bajramit 2...
Guest - Intervista e tjera
2008-09-29 12:48:00
Hytbeja e Myftiut e mbajtur nė Xhaminė e Madhe nė Gjilan.Hytbeja e Myftiut tė Kosovės, Mr. Naim Tėrnava e mbajtur nė Xhaminė e ...
Guest - Hutbe
2008-09-27 08:41:17
O AllahIlahi nga Violete Kukaj...
Guest - Ilahi
2008-09-15 12:47:49
Bisede me shkasInterviste e Myftiut te Kosoves, Mr. Naim Ternava ne programin ...
Guest - Intervista e tjera
2008-09-11 16:55:09
Hytbeja e Ramazanit 2008Hytbeja e Myftiut Naim Ternava ne xhumane e pare te Ramazanit 2008...
Guest - Hutbe
2008-09-09 13:32:08
Mesazhi per RamazanMesazhi i Myftiut per fillimin e Ramazanit 2008...
Guest - Intervista e tjera
2008-09-08 09:03:36
Grand Mufti of Kosovo - Myftiu i Kosoves Naim TernavaMyftiu i Kosoves, Mr. Naim Ternava...
Guest - Dokumentar
2008-09-05 10:55:37
Hytbja e dyte e Myftiut Naim TernavaHytbja e dyte e Myftiut Naim Ternava pas pavaresise se Kosoves....
Guest - Hutbe
2008-09-05 10:46:35
Hytbja e MyftiutHytbja e pare e Myftiut mr. Naim Ternava pas pavaresise se Kosoves....
Guest - Hutbe
2008-09-05 10:44:08

Vërejtje! Jeni duke shfletuar verzionin e vjetër të websajtit.
Kaloni në verzionin e ri, duke klikuar KËTU!