Bashkėsia Islame e Kosovės

Ajet kuranor:

2:219. Tė pyesin ty pėr verėn dhe bixhozin. Thuaj: “Qė tė dyja janė mėkat i madh, e ka edhe dobi nė to (tė pakta) pėr njerėz, por dėmi i tyre ėshtė mė i madh se dobia e tyre. Tė pyesin ty edhe se ē’do tė japin. Thuaj: “Tepricėn”! Kėshtu ua sqaron All-llahu juve argumentet ashtu qė tė mendoni (ēka ėshtė mirė e ēka ėshtė keq).

Vërejtje! Jeni duke shfletuar verzionin e vjetër të websajtit.
Kaloni nė verzionin e ri, duke klikuar KĖTU!


 
 
 
  Lart - Intervista e tjera
 
 
 

 
Grand Mufti Of Kosovo, Shaykh Naim Ternava's Speach at Yale University
 
 
 
 
Pamja e plotė
Raporto
 
 
 
 
Diskutimet
 
 
 
 
 
 
 
Tė dhėnat e videos
 
 
Data :09 tetor 2008
Shikime :2806
Vota :1 Vlerėsimi :5
Votoje:
 
Grand Mufti Of Kosovo, Shaykh Naim Ternava's Speach at Yale University
Ngjitur:
 
 
 
 
 
Radhit sipas
 
 
 Videot nė "Intervista e tjera" kategori
Ndihmohen nxėnė...
Dhuratė pėr pėrsonat e verbėr Kur\'ani Shqip nė Alfabetin e Brajlit . - RTK 19.02.2013
Impresionet e H...
Impresionet e Hoxhallarėve nga trajnimi nė Katar
Takim special m...
Takim special me dijetarin e madh Jusuf el Kardavi
Ndihmohen banor...
shoqata, bereqeti
Urimi i Myftiut...
Urimi i Myftiut me rastin e festės sė Kurban-Bajramit 2012, mė datė 25.10.2012
Shoqata Bereqet...
Reportazh i RTK-sė pėr aktivitet tė shoqatės Bereqeti
22.10.2012 -Dek...
Deklaratė e Myftiut pėr Kurban-Bajramin dhėnė RTK-sė me 22.10.2012
Fjala e Krymini...
Fjala e Kryministrit Berisha nė Konferencė
Fjala e Myftiut...
Fjala e Myftiut tė Shqipėrisė nė Konferencė
Fjala e Myftiut...
Fjala e Myftiut nė konferencė dyditore “Kontributi i prijėsve myslimanė nė formėsimin e vetėdijes dh...
 
 
Kaloni te: / 8
 

Vërejtje! Jeni duke shfletuar verzionin e vjetër të websajtit.
Kaloni në verzionin e ri, duke klikuar KËTU!