Ballina Lajme Pritje me rastin e Fitër-Bajramit

Pritje me rastin e Fitër-Bajramit

Me rastin e Fitër – Bajramit, Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, si tradicionalisht, organizoi pritje për urim në selinë e Kryesisë së BI-së së Kosovës nga ora 9:00-12:00,

Nga përfaqësuesit e  institucioneve erdhën:

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj me kabinetin e tij

Kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, kryesuar nga Osman Havolli

Ambasadori i OSBE-së në Kosovës Jan Breaathu

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë Kivilcim Kiliç,

Ambasadorja e Greqisë në Kosovë Chryssoula Aliferi

Nga partitë politike:

Fatmir Limaj, kryetari i “Nisma” për Kosovën

Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje!

Ferid Agani, kryetar i PD-së

Agim Veliu, nënkryetar i LDK-së

Shpend Ahmeti nga PSD-ja

Qazim Rrahmani, sekretar i përgjithshëm i Partisë së Ashkalive për Integrim

Veton Berisha, kryetar i PLE-së
Xhemajl Dugolli, drejtor i Institutit Special në Shtime

Në vizitë po ashtu ishte edhe një delegacion i madh prej 12 shtetesh të Bashkimit Evropian, kryesuar nga Michael Goring, drejtor i grupit prej Zeit Stiftung-The future of OSCE.

Për urim ishin edhe ambasadori i Kosovës në Riad, Rexhep Boja, si dhe shumë qytetarë dhe xhematli, si dhe personalitete të jetës kulturore e fetare të Republikës së Kosovës.

Shfaq më shumë artikuj të ngjashëm
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u dha mesazh për kujdesin në trafik

  Sot, më 13.07.2018, ditë e premte, me urdhrin e kryetarit të Bashkësisë Islame të K…