Ballina Njoftime NJOFTIM PËR OPINION

NJOFTIM PËR OPINION

Agjërimi i Ramazanit fillon më 16 maj 2018
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e mërkurë më 16 maj 2018.
Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët.
Me fat Muaji i madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar!
Shfaq më shumë në Njoftime

Shfleto

Njoftim për licencimin e hafëzëve të Kuranit

Prishtinë, 08 janar 2019 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton të gjithë hafëzët …