Ballina Lajme Presidenti Bujar Nishani vizitoj xhaminë Sinan Pasha në Prizren

Presidenti Bujar Nishani vizitoj xhaminë Sinan Pasha në Prizren

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani në orët e mbrëmjes gjatë qëndrimit në Prizren vizitoj edhe xhaminë e Sinan Pashës, ku u prit nga sekretari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Resul efeni Rexhepi dhe kryeimami i Këshillit të Bashkësisë Islame të Prizrenit, Ali ef. Vezaj.

 

{jathumbnail}Sekretari i Kryesisë, Resul ef. Rexhepi pasi e përshëndeti presidentin shqiptar e falënderoi atë për vizitën në xhaminë e Sinan Pashës, ndërsa Ali efendiu e njohu Presidentin më historikun e xhamisë.
Me këtë rast sekretari i kryesisë i dhuroj presidentit shqiptar Nishani disa botime të Kryesisë së BIK.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Konferenca Ndërkombëtare për Paqe dhe Solidaritet në Paris

Prishtinë, 17 shtator 2019 Sot filloi punën Konferenca Ndërkombëtare për Paqe dhe Solidari…