Ballina Lajme Niset grupi i radhës për kryerjen e Umres

Niset grupi i radhës për kryerjen e Umres

Prishtinë, 26 dhjetor 2019

Organizuar nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, sot, më datë 26 dhjetor, është nisur grupi i radhës për kryerjen e Umres.

Gjatë këtyre ditëve sa do të qëndrojnë, ata do të kenë mundësi që të vizitojnë vendet e shenjta në Mekë dhe në Medinë.

Këtij grupi i prin mr. Fitim Gashi nga zyrja e Haxhit dhe Umres.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava dhe delegacioni i lartë nga Emiratet e Bashkuara Arabe përuruan objektin vakëfor për KBI-në e Kaçanikut

Prishtinë, 26 shkurt 2020 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim…