Ballina Lajme Myftiu Tërnava merr pjesë në shënimin e pesëvjetorit të themelimit të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan

Myftiu Tërnava merr pjesë në shënimin e pesëvjetorit të themelimit të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan

Prishtinë, 9 mars 2018

Myftiu i Republikës së Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, mori pjesë në ceremoninë solemne kushtuar pesëvjetorit të themelimit të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan. Në këtë eveniment morën pjesë kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj, kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, misionet ndërkombëtare, përfaqësues të qeverisë, studentë, misionet diplomatike, deputetë të Kuvendit të Kosovës, rektorë, akademikë, kryetarë të komunave të Anamoravës, partnerë të Universitetit e figura të tjera të shquara. Myftiu Tërnava i uroi rektorit dhe stafit të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan pesëvjetorin e themelimit duke u dëshiruar punë të mbarë dhe avancim edhe më të madh në rrugën akademike në shërbim të qytetarëve tanë. Një fjalë rasti mbajtën edhe rektori i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan Bajram Kosumi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Shfaq më shumë artikuj të ngjashëm
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava: Të pagjeturit, sfidë për Kosovën

Prishtinë, 20 mars 2018 Organizuar nga Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës, në bashkë…