Ballina Lajme Myftiu Tërnava priti në takim Mehmet Zengin inspektor në Diyanetin e Turqisë

Myftiu Tërnava priti në takim Mehmet Zengin inspektor në Diyanetin e Turqisë

Prishtinë, 15 maj 2018

Kryetari Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim ef. Tërnava priti në takim Mehmet Zenginin inspektor në Diyanet të Turqisë. Në këtë takim Myftiu Tërnava e njohu mysafirin për përgatitjet e BIK-ut për pritjen sa më mirë të muajit të bekuar të Ramazanit dhe falënderoi Diyanetin e Turqisë, qeverinë dhe Presidentin turk për ndihmën që po jep popullit të Kosovës.

Nga ana e tij mysafiri falenderoi myftiun Tërnava për mikpritjen dhe shprehu konsideratën për punën dhe angazhimin e BIK-ut në organizimin dhe mbarëvajtjen e jetës fetare në Kosovë.

Shfaq më shumë artikuj të ngjashëm
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Pritje përurimi me rastin e Fitër-Bajramit

Me rastin e Fitër – Bajramit, Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava, si tradicionalisht, orga…