Ballina Lajme Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e partisë Fjala, z. Gëzim Kelmendin

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e partisë Fjala, z. Gëzim Kelmendin

Prishtinë, 27 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim kryetarin e partisë Fjala, z. Gëzim Kelmendin, i cili shoqërohej nga anëtarët e kryesisë së kësaj partie.

Myftiu Tërnava fillimisht iu uroi mirëseardhje mysafirëve, e më pas i njohu me punët, angazhimet dhe të arriturat e Kryesisë së Bashkësisë Islame.

Nga ana e tij, kryetari Kelmendi e falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe njëherazi e uroi atë për zgjedhjen edhe për një mandat në krye të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës, duke e uruar për punë të mbarë dhe të suksesshme.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Promovohet kompleti i veprës “Islami nëpërmjet haditheve 1-7”

Prishtinë, 21 shkurt 2019 Organizuar nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Republikës së Koso…