Ballina Lajme Myftiu Tërnava mori pjesë në festimin e Ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth II

Myftiu Tërnava mori pjesë në festimin e Ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth II

Prishtinë, 15 qershor 2019
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava sonte, mori pjesë në festimin e ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth II, i ftuar nga ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell.
Myftiu Tërnava vlerësoi se është kënaqësi që në këtë ditë të rëndësishme për shtetin tonë mik, Britaninë, festimi i Ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth duke çmuar dhe vlerësuar lartë kontributin e shtetit të Britanisë së Madhe në ndihmën që vazhdon të jep për Kosovën.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava po qëndron në EBA për vizitë zyrtare

Abu Dhabi, 8 dhjetor 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava…