Ballina Lajme Myftiu Tërnava merr pjesë në varrimin e Hilmi Haradinajt

Myftiu Tërnava merr pjesë në varrimin e Hilmi Haradinajt

Prishtinë, 18 qershor2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava me bashkëpunëtorë mori pjesë në varrimin e Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj, që u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake. Të pranishëm në varrimin e të ndjerit ishin figura dhe personalitete të shumta politike nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia. Ai ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare dhe u varros sot në varrezat e Gllogjanit.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava mori pjesë në festimin e Ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth II

Prishtinë, 15 qershor 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava so…