Ballina Lajme Myftiu Tërnava mori pjesë në iftarin e shtruar në Podujevë

Myftiu Tërnava mori pjesë në iftarin e shtruar në Podujevë

Prishtinë, 6 qershor 2018
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava me bashkëpunëtorë mori pjesë në iftarin e shtruar në Podujevë, ku të ftuar ishin administrata e KBI-së së Podujevës dhe imamët.
Myftiu Tërnava i falenderoi imamët për kontributin dhe angazhimin që po japin për organizimin dhe mbarëvajtjen e jetës fetare në këtë rajon,  njëherit ua rikujtoi atyre përgjegjësinë dhe emanetin që kanë mbi supe.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava po qëndron në EBA për vizitë zyrtare

Abu Dhabi, 8 dhjetor 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava…