Ballina Lajme Myftiu Tërnava mbikëqyri punimet në objektin vakëf të BI-së së Kaçanikut

Myftiu Tërnava mbikëqyri punimet në objektin vakëf të BI-së së Kaçanikut

Prishtinë, 9 korrik 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga zv.sekretari i Kryesisë, Rexhep ef. Luma dhe nga kryetari i Këshillit të BI-së së Kaçanikut, Menduh ef. Rexha, sot mbikëqyrën punimet në objektin vakëf të BI-së së Kaçanikut.

Myftiu Tërnava pa nga afër punimet dhe u informua nga përgjegjësit mbi ecurinë dhe mbarëvajtjen e punimeve. Ai u nda i kënaqur pasi që institucionet e Bashkësisë Islame dita-ditës po ndërtojnë dhe po përmirësojnë infrastrukturën e objekteve fetare për të përmirësuar jetën dhe lehtësuar kryerjen e obligimeve fetare.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

URIMI I MYFTIUT PËR MEVLUDIN E PEJGAMBERIT A.S.

Sonte, e mbarë bota islame shënon ditëlindjen e krijesës më të dalluar, Pejgamberit të fun…