Ballina Lajme Haxhitë kosovarë bëhen gati për të qëndruar në Arafat

Haxhitë kosovarë bëhen gati për të qëndruar në Arafat

Haxhitë kosovarë, së bashku me të gjithë haxhitë të tjerë, sot kanë filluar përgatitjet për të dalë në rrafshnaltën e Arafatit, ku do të qëndrojnë deri nesër në mbrëmje. Sipas njoftimit të marrë nga përgjegjësit e haxhit të cilët janë atje, të gjithë haxhitë janë shëndoshë e mirë dhe gjithçka deri më tani ka shkuar sipas planit të paraparë.
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava inspektoi punimet në objektin e hifzit ”Mehmet Akif Ersoj”dhe restaurimin e Qarshi Xhamisë në Pejë

Prishtinë, 18 shtator 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës,myftiu Naim ef.Tërnava,…