Ballina Lajme Nis viti i ri akademik në Fakulteti e Studimeve Islame

Nis viti i ri akademik në Fakulteti e Studimeve Islame

Prishtinë, 9 tetor 2012

 

 

Fakultet i Studimeve Islame i Prishtinës, sot më një ceremoni rasti ka nisur vitin e ri akademik 2012/2013.
Me këtë rast, për studentët e rijnë  u organizua ceremoni mirëseardhje ku u bë edhe dorëzomi i indeksava për studentët e vitit të parë. Në këtë solemnitet qenë të pranishëm studentë, pedagogë dhe të ftuar të tjerë.

 

 

Suksese dhe vit të mbarë studentëve dhe stafit akademik ju uroj Myftiu Mr. Naim Tërnava dhe dekani i FSI, prof. dr. sc. Qazim Qazimi, i cili bëri edhe shpërndarjen e indekseve për studentë fillestarë.
Fakulteti i Studimeve Islame këtë vit akademik e fillon i akredituar dhe në kuadër të Universitet të Prishtinës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Promovohet libri me poezi “Burrnia foli” e autorit Burhan Fili

Prishtinë, 20  shtator 2019 Organizuar nga Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovë…