Ballina Lajme Delegacioni i Vakëfeve të Turqisë vizitoi Rahovecin dhe Mamushën

Delegacioni i Vakëfeve të Turqisë vizitoi Rahovecin dhe Mamushën

20 shtator 2019

Në kuadër të vizitës së delegacionit të Vakëfeve të Turqisë, të kryesuar nga z. Rifat Turker, dhe në shoqërim të këshilltarit të Myftiut Tërnava, sot ky delegacion vizitoi Rahovecin dhe Mamushën.

Ata panë nga afër punimet që janë duke u zhvilluar në objektin vakëf të Këshillit të BI së Rahovecit, si dhe objektin e qendrës sociale në kompleksin e “Sahat Kullës” në Mamushë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava Tërnava u është drejtuar sot besimtarëve myslimanë me një mesazh urimi për festën e Fitër Bajramit

Prishtinë, 24 maj 2020Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava u ë…