Ballina Lajme Myftiu Tërnava priti ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z.Ruairi O’Connell

Myftiu Tërnava priti ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z.Ruairi O’Connell

Prishtinë, 21 prill 2014
Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava priti sot në takim njohës ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z. Ruairi O’Connell.
Myftiu Tërnava, pasi ambasadorin O’Connell e uroi për detyrën e re, tha se i dëshiron shumë suksese e mbarësi gjatë misionit të tij në Kosovë.
Edhe më këtë rast Myftiu vlerësoi lart përkrahjen dhe mbështetjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar për popullin e Kosovës. Myftiu po ashtu ambasadorin e informoi edhe me historikun, funksionimin dhe sfidat  e BIK-ut.

Në anën tjetër, ambasadori O’Connell theksoi  se vlerëson lart angazhimin e BIK-ut dhe të Myftiut Tërnava, si për kultivimi e paqes e tolerancës, ashtu edhe për mirëkuptim e harmoni në mes komuniteteve që jetojnë në Kosovë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Haxhitë kosovarë festojnë Kurban Bajramin në Meke

11 gusht 2019 Besimtarët myslimanë anembanë botës sot festuan festën e Kurban Bajramit. Ed…