Ballina Lajme Grupi i parë nga Kosova arritën shëndoshë e mirë në Mekë

Grupi i parë nga Kosova arritën shëndoshë e mirë në Mekë

Prishtinë, 1 gusht 2019
Dje ishte nisur grupi i parë i kosovarëve që do të kryejnë sivjet haxhin. Ata kanë arritur shëndoshë e mirë në Mekë. Përfaqësuesit nga drejtoria e Haxhit në Bashkësinë Islame të Kosovës kanë dalë në pritje të besimtarëve dhe kanë filluar menjëherë me akomodimin e tyre në hotel. Bashkësia Islame e Kosovës njofton se fluturimet e tjera do të bëhen sipas orarit të paraparë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava dhe delegacioni i lartë nga Emiratet e Bashkuara Arabe përuruan objektin vakëfor për KBI-në e Kaçanikut

Prishtinë, 26 shkurt 2020 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim…