Ballina Lajme Bereqeti shtroi iftar për 500 persona

Bereqeti shtroi iftar për 500 persona

Prishtinë, 11 qershor 2018

Shoqata humanitare bamirëse Bereqeti sonte shtroi iftari për 500 persona. Fitim Flugaj drejtori i Bereqetit tha se në këtë iftar morën pjesë persona nga këto ketegori: të verbër, të hendikepuar, invalidë, pensionistë dhe skamnorë e jetimë. Ka pasur edhe nga organizata e familjeve të dëshmorëve dhe nga ajo e viktimave të luftës
Ai ka falënderuar donatorin nga SHBA-ja “MUSLIMS FOR HUMANITY” nga  Njujorku dhe për interesimin që po tregojnë bashkëatdhetarët tanë atje.
Në veçanti një falënderim i veçantë u shkon vëllëzerve tanë: Ferid Bedrollit, Tahir Kukiqit dhe Dhulkarnejn Vardarit.
Gjithashtu falënderojmë të gjithë ata që kontribuan për realizimin e këtij IFTARI,- tha mes të tjerash drejtori Flugaj duke shtuar se Bereqeti gjithmonë u ka kushtuar vendje këtyre kategorive të shoqërisë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Haxhitë kosovarë festojnë Kurban Bajramin në Meke

11 gusht 2019 Besimtarët myslimanë anembanë botës sot festuan festën e Kurban Bajramit. Ed…